Продавець ООО "Торговий дім "Агронасіння" розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
7 відгуків
З любов'ю до Вашого врожаю
+380957753828
+380 (68) 480-06-45
+380 (95) 775-38-28

Вовчок соняшниковий

Вовчок соняшниковий

Вовчок – ворог хорошого врожаю!

Вовчок соняшниковий (Orobance Cumana)

 

Найчисельніша група підземних паразитів. Пояснюється це дуже широким ареалом поширення і великим діапазоном в виборі рослин-господарів. Представники роду вовчка паразитують на дикорослих і культурних рослинах.

Види вовчка, яка паразитує на культурних рослинах, називаються расами, в Україні офіційно зареєстровано 7 рас, але так як вовчок постійно мутує, виділяють ще  додаткові раси з 8-ю. Останні три раси є найбільш агресивними і завдають найбільше шкоди сільгоспвиробникам.

Стебло вовчка – світло-бурого, жовтуватого, рожевого або бузкового кольору, м'ясистий, прямостоячий, з потовщеною основою, яка має присоски, через які рослина-паразит проникає в тканини рослини-господаря. Висота стебла може досягати 50 див.

При сильному зараженні грунту насінням вовчка, на одну рослину-господаря доводиться до 200 рослин вовчка. Сама рослина вовчка не має хлорофілу, так як живиться за рахунок господаря і йому не потрібен процес фотосинтезу. Рослина самоопиляэться. Плід – коробочка, яка може мати до 2 000 насінин. Насіння вовчка внесено в Книгу Рекордів як найменше насіннячко на планеті.

   

Вовчок соняшниковий може використовувати в якості рослини-господаря такі культури як соняшник, тютюн, махорка, томат, сафлор, полин гіркий, полин звичайна, нетреба. Вовчок не паразитує на сої, капусті, картоплі та гірчиці.

Розвиток паразита визначається не тільки стійкістю рослини-господаря, але і термінами посіву, станом ґрунту та кількістю вологи. Легкі, як пил, насіння вовчка дуже швидко розносяться вітром на навколишні чисті ділянки, а також їх можна занести з технікою, яка використовувалася на заражених полях. Оптимальна температура проростання насіння вовчка 22-25 градусів. Насіння проростає з будь-якої глибини орного шару під дією кореневих виділень рослини-хазяїна.

 

Засоби захисту від вовчка подсолнечниковой:

 

1) Введення соняшнику в сівозміну не частіше ніж раз на 6-8 років.

2)      Вибір стійких до вовчка гібридів.

3)      Використання гербіцидів на основі імідазолінонів (система Чисте поле, Clearfield), такі препарати як Євро-Лайтнінг (БАСФ), каптор (Сингента), Генезіс (Укравіт).

4)      Перехід на виробничу систему No-till (нульова технологія), яка дозволяє залишати насіння вовчка на поверхні грунту під впливом зовнішніх кліматичних факторів.

5) Провокаційні посіви. Мається на увазі під посів культур, які мають схожі кореневі виділення, але не можуть служити господарем вовчка, такими культурами є кукурудза і сорго.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner